FAQ

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie skontaktuj się z nami.

Obsługa

Gdzie będę mógł sprawdzać stan konta, rozliczenia i inne informacje dotyczące MIKROFLOTY?

Do momentu otrzymania kart MIKROFLOTA wszystkie Twoje dane będą na portalu https://mikroflota.orlen.pl. Później zostanie automatycznie utworzone konto na portalu https://flota.orlen.pl i tam będziesz miał dostęp do wszystkich danych dotyczących Twoich kart.

Czy moje dane są bezpieczne?

Twoje dane osobowe są w pełni bezpieczne i będą przetwarzane przez Administratora, którym jest Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. z siedzibą w Płocku 09-411 przy ulicy Chemików 7. Dane dotyczące rozliczeń, tankowań, itp. są przechowywane na specjalnych serwerach, a wielostopniowy system zabezpieczeń informatycznych zapewnia ich pełną ochronę.

Wypełniłem formularz i wysłałem dokumenty już dawno temu.

Od momentu otrzymania przez nas Twojej przesyłki w ciągu 3 tygodni powinieneś otrzymać od nas karty wraz z podpisanym egzemplarzem umowy. Jeśli nie minął ten czas, prosimy o cierpliwość. Jeśli jednak nie otrzymałeś kart w ciągu 3 tygodni, sprawdź czy nie dotarła wiadomość na podany przez Ciebie adres e-mail, informująca o błędach bądź niezgodnościach w przesłanej umowie.

Mam problem z obsługą portalu https://mikroflota.orlen.pl

W przypadku problemów technicznych związanych z obsługą portalu MIKROFLOTA prosimy o kontakt z Działem Sprzedaży Kart Flotowych, email: mikroflota@orlen.pl lub z Infolinią +48 501 235 682 (+48 501 2 FLOTA)

Jednak nie chcę przystąpić do Programu MIKROFLOTA, ale wysłałem już dokumenty. Co mam zrobić?

Masz prawo odstąpić od Umowy przesyłając stosowne zawiadomienie na piśmie do PKN ORLEN, w terminie 14 dni od dnia otrzymania pierwszej karty MIKROFLOTA, o ile nie dokonałeś żadnej transakcji bezgotówkowej przy użyciu takiej karty MIKROFLOTA. W przypadku odstąpienia Floty od Umowy, PKN ORLEN zachowuje uprawnienie do obciążenia Floty kosztami związanymi z obsługą kart MIKROFLOTA zgodnie z tabelą opłat (Zał. nr 1 Regulminu). Wzór oświadczenia o odstąpieniu od Umowy dostępny jest do pobrania na portalu https://flota.orlen.pl.

W jaki sposób będę dostawał swoje faktury?

Faktury są wystawianie przez PKN ORLEN w formie elektronicznej. E-faktury są do pobrania na specjalnie dedykowanym portalu dostępnym pod adresem https://orlen.edoc24.com E-faktura to system umożliwiający:

 • stały wgląd do dokumentów finansowych wystawianych przez PKN ORLEN S.A.,
 • natychmiastowy dostęp, zaraz po jej wystawieniu przez PKN ORLEN S.A.,
 • wysyłanie powiadomienia na skrzynkę e-mailową o możliwości pobrania e-faktury,
 • zarządzanie dostępem do faktur (możliwość nadawania uprawnień dla użytkowników),
 • raportowanie terminów – otrzymania i pobrań dokumentów.

Nie mogę się zalogować.

Sprawdź czy wpisywany przez Ciebie login i hasło są poprawne. Zwróć uwagę czy nie masz wciśniętego klawisza CapsLock. Jeżeli nadal będziesz miał problem spróbuj zresetować hasło, wówczas otrzymasz nowe hasło na swoja skrzynkę pocztową.

Oferta

Czy limit 3000 zł jest stały?

Tak, limit 3000 zł jest stały i jednakowy dla wszystkich. Nie ma możliwości zwiększenia bądź zmniejszenia przypisanego limitu.

Kim jest firma ubezpieczeniowa?

Jest to firma, która ubezpiecza ryzyko kredytu kupieckiego, dzięki czemu możesz bez przeszkód korzystać z kart MIKROFLOTA, do wysokości ustalonego limitu.

Za co mogę zbierać punkty Vitay?

W programie VITAY punkty możesz zdobywać na wiele sposobów: tankując paliwa, korzystając z usług na stacjach, konsumując w Stop Cafe i Stop Cafe Bistro, a także biorąc udział w specjalnych akcjach promocyjnych. Po szczegóły zapraszamy na www.vitay.pl

Na jakich stacjach mogę płacić MIKROFLOTĄ?

Kartą MIKROFLOTA zapłacisz na ponad 2500 stacji w Europie – w Polsce na stacjach paliw ORLEN i BLISKA, na stacjach STAR w Niemczech, ORLEN na Litwie oraz BENZINA i BENZINA PLUS w Czechach. Wybraną stację znajdziesz w zakładce Planer Podróży.

Co to jest R60 na karcie?

Jest to kategoria zakupowa oznaczająca zakres produktów i usług, które są dostępne w ofercie MIKROFLOTY. RC60 obejmuje:

 • Olej napędowy
 • Bio-diesel
 • AdBlue
 • Opłaty za autostrady
 • Benzyny
 • LPG
 • Paliwa Premium*
 • Myjnia**
 • Akcesoria samochodowe
 • Płyny eksploatacyjne
 • Pozostałe produkty pozapaliwowe*Paliwa Premium:
(PL) VERVA ON, benzyna VERVA 98/Super Plus 98
(D) benzyna Super Plus 98
(CZ) VERVA ON, benzyny: VERVA 95, VERVA 100
(LT) VERVA ON, benzyny: VERVA 95, benzyna 98
** Usługa dostępna tylko na stacjach paliw w Polsce.